آقای بنفش

آلبومِ آقای بنفشِ گروهِ پالِت رو باید از شگفتی‌های موسیقیِ تلفیقیِ وطنی دونست. کافیه که گوشِ شنونده با انواعِ موسیقی آشنا باشه تا از ظرافت‌های کار و بازی با سبک‌ها در ساختاری منسجم لذتی وافر ببره. موسیقی مثلِ رودْ در گذرِ زمان جاری می‌شه و مخاطب رو هم با خودش هم‌راه می‌کنه. آبِ روان و آسمان و ابر و درخت و گل و بوته و سایه‌های شبانه. فاصله‌ها و خاطرات. آقای بنفش مثلِ عشق که از چیزی نمی‌گذره، دنیا رو از آنِ خودش می‌کنه تا احساسی متعالی رو بیان کنه.

آقای بنفش معجونی عاشقانه‌س که مدام چهره‌ش پیدا و پنهان می‌شه؛ چه در شعر و چه در موسیقی. در دنیای ترکیبِ رنگ، سرخ و آبی با هم بنفش رو می‌سازن. خوش‌رنگ و افسرده‌س. رمانتیکه و هم‌راه با طیفِ عواطفِ حسرت‌برانگیز. موسیقی هم مدرنه و محتوای آوازها به‌شدت شرقی و مبتنی بر شرحِ دردِ اشتیاق.

خستگی از تمامِ وجودمون معلومه. خواننده مگه کاری غیر از این داره که از شب نَگه؟ کافیه نگاه کنه چقدر الکی داریم خراب می‌شیم.

نگاه کن، گوش کن. هرچی به آخر می‌رسه انگار کودکانه‌تر و غم‌انگیز‌تر می‌شه. شاید هرچی با عشق عجین شه سرنوشتش همینه. به جایی که نباید می‌رسه. جایی که رنگ‌ها و صداها فرقی با هم ندارند.

/ 20 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزاده

میرم دنبالش با تفاسیری که شما کردی حتمن قشنگه مرسی از پیشنهاد خوبت

لادن

دوست دارم اهنگاشون رو

رها

سلام درخت عزيز! :) راستش براشون پيام گذاشتم و ايشون هم افتخار دادن و كلي راهنماييم كردن. لينك كارهاشونم تازه ديدم كه فوق العاده ان. مرسي از معرفي :)

مدادسیاه

سلام. شنیدنی است این آقا که نوایش درخت ابدی را به چنین جنبش شورانگیزی واداشته است.

عباس ملکشاه

آلبوم فوق العاده ای هست. امیدوارم این گروه در دولت بعدی بتونند کنسرتی تو تهران برگزار کنند. چند روز پیش اولا موزیک ویدیو خودشون (هزار داستان) را منتشر کردند و در فضای وب منتشر کردند.

نسیم

هیچی ازشون گوش ندادم :( نمی دونم چرا. برم سراغشون.

منم يه عابرم

خونه,ماشين,مخل کار...پالت گوش ميدم و به هر کي ميرسم پيشنهاد ميدم,کار جديد و منحصر به خودشونه,يجور صداقت کودکانه توش موج ميزنه.

لادن

آهنگ هزار قصه رو هم بشنو ، زیباست مخصوصا آخرش

رها

سال گذشته بود یه آهنگ ازشون شنیدم و چون از دنگ شو خوشم میامد احساس کردم از این هم خوشم خواهد آمد، بعدش از اونجایی که در امر تهیه موسیقی تنبلم دنبالش نرفتم. الان جند وقتیه میخوام اهنگهاشون رو گوش گنم ولی هی میگم بذار سر فرصت. اما فکر کنم همه اینها که گفتید دربارش درسته..

لادن

ورژن جدیده که کلیپ زده آخرش فرق داره