والس شماره‌ی 2

هایده می‌خونه: سال‌ سال، هرسال، امسال، پارسال، پیرارسال، هرسال می‌گیم دریغ از پارسال.

تقریبا همچین چیزی بود، اگه اشتباه نکنم. به خاطرِ همین، بهاریه نوشتن کارِ تقریبا عبثیه. نمی‌دونم ترانه مالِ کیه، اما مالِ هرکی هست روحیاتِ ما رو خیلی خوب نشون داده. شاطرآقا هم این رو تایید می‌کنه. اونم دردِ مشترکی با بقیه داره که وقتی پای حرف‌های همدیگه بشینیم، چندان تفاوتی نمی‌کنه. این غم رو کاری‌ش نمی‌شه کرد. لابد روزگار سختیه که از صدر تا ذیل همه غر می‌زنن و اتفاقی نمی‌افته. کسی منکرش نیست.

نوروزِ امسال که خیالِ سفر نیست. اما دیروز یه مجموعه‌ی کوچیک از آهنگ‌های محبوبم رو درآوردم تا نوستالژی‌های خاصِ خودم رو مرور کنم. یعنی چیزی متفاوت با هرچیزی که تبدیل به کلیشه شده. موزیک‌های محبوبم شاید غم‌انگیز باشن گاهی، اما ازشون فرار نمی‌کنم. ایرونی و خارجی نداره. از شهرام شب‌پره و سیمین قدیری بگیر تا پارادایز لاست و لورینا مک‌کنیت و مواردِ دیگه.

در آستانه‌ی سالِ نو، دوست دارم موزیک‌ها و آوازهای قدیمی بشنوم. صداهایی که از غم و شادی حکایت می‌کنن. اضطراب هم هست. اما بهش فکر نمی‌کنم.

الان دارم والس شماره‌ی 2 از پالت رو می‌شنوم. بهتره که سالِ نو با رقص و شادی و موسیقی شروع شه. قبول ندارین؟

نوبهارتون مبارک!

/ 16 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میله بدون پرچم

سلام بر درخت و مداد آقا من که از این اشتباه لذت بردم[نیشخند] قبول دارم. سال شاد و خوش و امیدناکی برایمان آرزومندم[چشمک]

مسافریادگیرنده

امیدوارم سال خوبی داشته باشی. همراه با آرامش و سلامتی وشادی. اینکه میگی نباید ازشون فرار کرد رو خیلی دوست داشتم. تعطیلات خوبی داشته باشی.

تبسم

وبلاگ فوق العاده ای است سال نوتان مبارک

ماهی

سال نو مبارک درخت جان، چی بهتر از والس شماره 2. شاد باشی.

منیر

فرق ما و این آلمانا اینه که ما خودمون می دونیم افسرده ایم و صداشم بلند بلند در میاریم اینا خودشونومی زنن به اون راه ، صداشم در نمی یارن . یهویی خودکشون می کنند خلاص ! البته قبلش تا وقتی که زنده ان پایان هفته ها رو به میگساری بدون شادخواری می گذرونند و تا جایی که میشه واسه خاطر خورشید تابان احتمالی احساس رضایت می کنند و خب بالاخره احترام و امنیت دارایی کمی نیست اما راستش اون غم پنهان بشری در وجود اینا هم هست که هست ! .... امید که سالی خوش رو در پیش رو داشته باشی . از ذرات شادی لذت ببری و همراه دود سیگار هوای خوش زنده گانی تنفس کنی [گل]

اكرم

فكر نكنم حالا حالاها بتوانيم سال خوبي داشته باشيم! اما آنقدرها هم مهم نيست چون به هرحال بهانه‌اي براي غم خواهيم يافت. گويا ملت ذاتا غمدوستي هستيم.

chyz

چیزی نمیشه چون فقط حرفه... سال خوبی داشته باشید...[گل] آهنگهای قهوه خونه ای یا کاباره ای هم هست تو لیستت؟

مهرگان

نوبهار درخت ابدی وبلاگستان هم فرخنده باشه[گل] این نوروزی که برای خودت رقم زدی فوق العاده منحصر بفرده. و برای من محکوم به سفر شیراز خیلی جذاب بود!بهت تبریک میگم.[پلک] کلا راضیم ازت درخت...

الی

سلام سال نو مبارک ایام به کام [گل]