مدیتیشن با صدای جیرجیرک!

نشسته‌م رو صندلی، دارم پیپ می‌کشم و به در و دیوار نگاه می‌کنم. از اون شباییه که جون به سَرَم و حوصله‌ی هیچ کاری رو ندارم. نگاهی به کتاب‌خونه می‌کنم و بعد، به کتابای رو زمین که چپ و راست رو همدیگه تلنبار شدن. فقط یه جای کوچیک واسه نشستن دارم و یه تخت واسه خوابیدن. چند تا فحش به خودم می‌دم. مُخم سوت می‌کشه و به خودم که میام، می‌بینم بعد از بارونِ سرِ شب، یه جیرجیرک یه‌ریز داره صدا می‌ده و من زیاد بهش توجه نکرده بودم.

_یعنی الان داری خُر‌ و ‌پُف می‌کنی؟ آواز می‌خونی؟ خواب می‌بینی؟ تنهایی؟ یا بیداری؟

بخشِ شاعرمسلکِ ذهن گاهی چقدر حساسه و نمی‌دونستم. با صدای یه‌نواختِ یه حشره که تا حالا ندیده، دلش می‌خواد شعری بگه که نشون بده دل‌تنگه، اما احساسِ بدِ هر روزِ صاحابش رو نمی‌بینه که داره تو اتاقِ زیرشیروونی‌ش دفن می‌شه. دوربین رو برمی‌دارم و عکسی از شلوغ‌ترین گوشه‌ی اتاقم می‌گیرم تا یادم بمونه چقدر بی‌دلیل دارم زاهدانه زندگی می‌کنم.

                                                   ***

امروز عصر، ابرها دیدنی بودن. خاکستری و متنوع. دلم هوای یه جای دوردست کرد، یه دشتِ وسیع که هر وقت بهش فکر می‌کنم، صدای فلوتِ مجار تو گوشم می‌پیچه. بارها وقتی دل‌تنگ بودم، حتا وسطِ هیاهوی شهر، با این توهمِ صوتی آروم شدم.

                                                   ***

باید به ضدِ نوستالژیک بودنِ خودم شک کنم. این آرزو از یه کمیک‌استریپِ محبوبِ دوره‌ی بچگی یادم مونده که برادرم وقتی کوچیک بود، پاره‌ش کرد:

_عکس‌های خوب در خواب برایت آرزو کرد!

/ 40 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ميله بدون پرچم

سلام خلوتت را دقيقه اي خواهم ! پيپ كشيدن بعد از باران سر شب اووووووووه.... اون كميك استريپ چي بود؟

برزین

امروز به هر کدام از دوستان که سر زدم حسابی منو هوس انداخت که یه سیگار بکشم . خیلی وقته که نکشیدم ..... می خوام یه یاداشت با حال ! برای این پستت بنویسم که این صدای تعره مسجد محل مدیتیشن منو به هم زده ! امروز عزاداری با اعمال شاقه س . تلویزیون کم عزاداری میزاره مسجد محل هم تا اونجایی که تونسته ولومش را برده بالا !!

میم

احترامن اگر از آن دشت‌های وسیع و دور دست پیدا کردید، آدرسش را برای من هم بفرستید امضا

نیکادل

خوبه که بی دلیل زاهدانه زندگی میکنی، این یعنی خیلیم گرفتار جبر زمانه نیستی. این مدل زندگی رو سه چهار سالی تجربه کردم. تنها توی یه اتاق تو مایه های زیر شیرونی اما با دلیل و به عنوان تنها راه. روزهای خوبی بود دوستشون دارم هرچند سراسر دلتنگی بود. این دشت وسیع و فلوت مجاری رو خوب اومدی با ابرهای خاکستری. خنکم شد ... پیپ رو هم خیلی دوست دارم و سیگار کپتان بلک سفید رو همیشه به نیابت از پیپ می بلعیم .

محمدرضا

به قول آرش سبحانی تو البوم عشق سرعت مدی تیشن به قصد رختخواب! روزامون شبیهه! شبهامونم؛ آینده م رو تو الان تو می بینم! بد هم نیست[لبخند]

آزاده

من شیفته ی توهم صوتی ت شدم.

نیوشا

سلام.خوبی؟اون عکسرو اینجا نمیذاری؟ بذار دیگه....

محمد سرابی

صدار جیرجیرک وقتی بیداری خوبه نه وقتی میخواهی بخوابی نوستالژی همزمانی کهخودت بخواهی به یادش بیفتی نه وقتی که خودش میاد سراغت

غزل

چه خوب ... اُتاقتُ متصور شدم[لبخند] دوست دارم بهم ريختگيُ گاهي !