هنر سفر نرفتن

قرار بود که 9 روز کار و بار تعطیل باشه. اما نشد و درست وسطش باید بریم سر کار. این یعنی فقط به 2-3 روز باید فکر کنی و همین یعنی ریدن به تعطیلات. می خواستم برم خوزستان و غیر از حساب رفت و برگشت, 3 روز اونجا باشم و برم گوشه ی جنوب غربی ایران و دزفول و شوش و شوشتر رو ببینم که نشد.

هنوزم می شه رفت, ولی چند تا نکته داره. اولش هزینه. می شه هوایی سفر کرد, ولی من که با نشنال جیاگرافیک قراردادی نبستم. آثار طبیعی و تاریخی جایگاهش محفوظه و فوقش چند سال دیگه- اگه عمری بود- می ریم از جاهای خالی عکس می گیریم یا از سدهای خشک.

نکته ی دوم مسافته. دوست ندارم مثل تورهای گردشگری تمام راه رو در راه باشم و برم مثلا چغازنبیل یا خرمشهر و عکسی بندازم و تصور کنم سفر رفتم. 16 ساعت اومدی که عکس بگیری؟ خب برو مال قبلی ها رو نگاه کن. لیدر تور می گه فقط نیم ساعت فرصت دارین. و گردشگر بینوا باید ساک ساک کنه و چند تا عکس بگیره تا ثابت کنه اونجا رفته و  از اتوبوس هم جا نمونه.

نکته ی سوم بی ارتباط با قبلی نیست. می رم پارک ملت و تا دلم می خواد عکس می گیرم. حاصل کار: کسی که به خاطر عکاسی سفر می کنه و تنوع طلب هم هست می تونه جاهای نزدیک تری رو انتخاب کنه و اگه دلش برف می خواد, خیالش راحت باشه که جنوب جای برف نیست.

/ 15 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ميله بدون پرچم

سلام اين تعطيلي هاي اينجوري حالگيريه...حرف مرخصي رو هم نميشه زد! يه روز ميخاي بگيري ولي رييس مربوطه به اندازه چهار روز سر آدم منت مي گذاره!! برف خيلي خوبه...لااقل مي تونيم بگيم رفتيم برف بازي سرما خورديم نه اين كه مثل الان به خاطر هيچ و پوچ درب و داغون و سرماخورده و...

ریس

آورین. همیشه از استراتژی شیرازیا استفاده کن. چه کاریه خب؟

مكث

پارك ملت يدونه باشه منم دلم برف ميخواد

زری ورپریده

این لحن رو دوست نداشتم. اصلن شبیه به لحنِ درخت نیست. حتی درختِ عصبانی. ضمنا این "ه" غیر ملفوظ!؟ یا چی میگید بهش؟ این یعنی ... به زبان فارسی. همانطور که اون یعنی ... به تعطیلات.

لادن

من که سر کار بودم یه روز در میون ، عجیب ترین مرخصی ممکن بود ولی همیشه دلم سفر می خواد

دختر آبی

سه روز؟ یعنی دوشنبه را تعطیل کردن؟ تعطیلی شما یکی در میون نشد؟

رها

چه دردناک بود ای پست[سبز]

نیلو

مسافرتِ درون‌شهری خوش. :)

اکرم

نگاهت به سفر با تور واقعا در خور توجه بود!

فرزانه

سلام هنر بی نظیری است این طور سفر نرفتن ... فکر کنم منم یه خورده دارم ازش ... بدم میاد از سفر بدو بدو و کنسروی