رنگ خلیج

از قدیم گفتن که حرف بادِ هواست. تقصیرِ من چیه که دوستی 12 شب تماس می‌گیره که اگه دوست داری، فردا 5 عصر حرکته. آژانس می‌گیرم تا به‌موقع برسم و اتوبوس 8 و نیم حاضر می‌شه. 34 ساعت طول می‌کشه تا به عسلویه برسیم. تقریبا دوبرابرِ زمان ممکن. قراره که 6 روز مهمون استانِ بوشهر باشیم و عجایبش رو ببینیم. اما دریغ که این سفر جالب هم نبود، چه برسه به عجایبش.

فقط 3 جا رفتیم. و چون فضا دوستانه بود، هیشکی جیکش در نیومد. قرار بود با 330 هزار تومن که توی تورهای امسال حکمِ معجزه رو داشت، چیزهای عجیبی ببینیم که ندیدیم. الان که بهش فکر می‌کنم، فقط حسرت‌به‌دل مونده‌م. آخه چطور ممکنه یه عده 6 روز برن سفر و استانی دور از مرکز و بعد، از دست‌پخت همدیگه تعریف کنن؟ آخه کدوم عقلِ سلیمی توی سفرِ طبیعت‌گردی تا ساعت 2 منتظر می‌مونه که رشته‌پلو بخوره؟ آشپزخونه و خانوم‌ها که جمع باشن، باید معنای طبیعت‌گردی رو فهمید. فرقی با سیزده‌به‌در نداره.

اگه قرار باشه چیزی از این سفر یادم بمونه، اول به رنگِ خلیج فکر می‌کنم که توی نای‌بند نزدیک به فیروزه‌ای بود. نه سبز و نه آبی. بعد به جاشک و آبشارِ نمکی فکر می‌کنم که یکی از زیباترین جاهایی بود که به عمرم دیدم. آخری‌ش هم جزیره‌ی ام‌الکرم یا ام‌الگرم بود که لاک‌پشت‌ها توش تخم می‌ذارن. دوستان دیدن که یه لاک‌پشت چطوری تخم می‌ذاره و می‌ترسه و منصرف می‌شه. اما من یه گوشه‌ی بکرِ جزیره دیدم که چقدر منظم تخم‌هاش رو چیده. کنارِ ساحلْ ردِ پاهاش معلوم بود. خدا می‌دونه چرا روی تخم‌هاش هرمی از شن می‌سازه.

دلم می‌خواست اردیبهشت بود و می‌رفتم جزیره‌ی نخیلو تا هزاران پرستو رو ببینم.

افسوس!

فکر کنم باید دوباره این استان رو دید. خیلی زیباست.

/ 23 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لادن

دلم خواست ... جنوب .... دریای فیروزه ای .... شن

زرى

سال نو مبارك ، با آرزوى بهترين ها و به اميد سفرهاى دلپذيرتر ، شاد باشيد[گل]

فریناز

اگر عده مسافرها زیاد باشه هماهنگی و توافق نظر خیلی سخت میشه و بعد مجبور میشم به نظر جمع احترام بگذاریم، هرچند که اصلا موافق نیستیم.

ميله بدون پرچم

سلام من هم گول خوردم! با جمعي از فاميل رفتيم مسافرت به ياد ايام قديم يعني زمان كودكي...غافل از اين كه حالي كه مسافرت دسته جمعي ميداد به خاطر كودك بودنمان بوده نه دسته جمعي بودنمان!! تريسترام را پيچوندي!؟

ليلا

بيچاره دوست بينوا چه خبر داشت؟ فكر ميكرد بهترين خبر را با نسيم بهاري آورده چه بار سنگيني رو تحمل كرده تو سفر! و زناني كه از زن بودن فقط ظاهرش را يدك مي كشن!!!

مسافریادگیرنده

تا حالا جنوب رو ندیدم. به نظرم باید دیدنی باشه راستش از صحبت در مورد آشپزی و رشته پلو و ....زیاد خوشم نمیاد. خیلی خسته کننده است. تازه اگه با همکارهای من نشت و برخواست کنی می تونی راجع به ترشی مادرشوهر هم کلی اطلاعت کسب کنی!!!!!!!!!!!!!

پینه دوز

سفر یعنی خوردن خرت و پرت سفر یعنی بدو اینور و انور سفر رفتن و خسته شدن و دوباره صبح زودی بلند شدن گشتن و گشتن ..... سفر رو خیلی دوست میدارم مخصوصا با ماشین با دوچرخه هم ارزومندم[نیشخند]

ماهی

قرار بود امسال برم سفر کران تا کران از نقطه‌ی صفر مرزی جنوب غربی تا صفر مرزی جنوب شرقی، اما نشد به نظرم جنوب رو باید چندین بار رفت.

مهرگان

عجب! استانهای جنوبی زیبایی های عجیب غریب زیاد دارن منتها انتخاب فصل برای سفر به این مناطق خیلی مهمه .من از نوروز جنوب اصلن دل خوشی ندارم. امیدوارم اردیبهشت ماه یه سفر دیگه جور بشه :)